DOLAR 33,1952 -0.11%
EURO 36,0226 -0.6%
ALTIN 2.548,96-1,98
BITCOIN 22016344,58%
Denizli
35°

AÇIK

13:16

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

2023’ün en yüksek getirili 6 fonundan 3’ü HDI Fibaemeklilik’in
  • Ekonomi
  • 2023’ün en yüksek getirili 6 fonundan 3’ü HDI Fibaemeklilik’in

2023’ün en yüksek getirili 6 fonundan 3’ü HDI Fibaemeklilik’in

ABONE OL
28 Şubat 2024 20:36
2023’ün en yüksek getirili 6 fonundan 3’ü HDI Fibaemeklilik’in
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bireysel Emeklilik ve Sigortacılık dalında birçok birincisi hayata geçiren HDI Fibaemeklilik, 2023 yılında fon performansıyla da dikkat çekti. 2022’deki HDI Fiba Emeklilik ve Hayat A,Ş. pay senedi küme emeklilik yatırım fonu (BBH) yüzde 275.17 yıllık getiriyle bölümünde en çok kazandıran fon olmasının akabinde, 2023 yılında da bölümde en yüksek getiri sağlayan 6 fondan 3’ü HDI Fibaemeklilik fonları oldu. Hususa ait açıklama yapan HDI Fibaemeklilik Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Salih İleri, “Müşterilerimize sunduğumuz fonlar, 2022 yılındaki başarımızın akabinde, 2023 yılında da epey üstün bir performans sergiledi. Dalda en yüksek getiri sağlayan 6 fondan 3’ü HDI Fibaemeklilik fonları oldu. Kurucusu olduğumuz bu 3 fonu müşterilerimize sunmanın gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

GELİŞMİŞ teknolojik altyapısı ve yenilikçi anlayışıyla, tüm çalışmalarıyla kesimde fark yaratan HDI Fibaemeklilik, fon getirisindeki muvaffakiyetini sürdürmeye devam ediyor. 2023 yılında en çok kazandıran 6 emeklilik yatırım fonu içerisinde 3 fonu bulunan HDI Fibaemeklilik’in, HDI Fibaemeklilik Inveo Portföy Fon Sepeti EYF (FFZ) yüzde 126.76, HDI Fibaemeklilik Teknoloji Bölümü Değişken EYF (FFC) yüzde 111.37 HDI Fibaemeklilik Re-Pie Değişken EYF (FJG) fonları yüzde 108.98 getiri sağladı.

‘2024 yılında da fonlarımızın performansının sürdürülebilirliği için, piyasa fırsatlarını değerlendirmeye devam edeceğiz’

Konuya ait açıklama yapan HDI Fibaemeklilik Genel Müdür Yardımcısı Salih İleri şunları söyledi:

“Uzun devirde kişisel emeklilik sistemi daima kazandırdı ve kazandırmaya devam edecek. Son yıllardaki enflasyonist ortama karşın, HDI Fibaemeklilik olarak sunduğumuz fonlarla olumlu bir getiri sağlamayı başardık. Fon getirisinde dal genelinde yüzde 63.27 yarar elde edilirken, HDI Fibaemeklilik bölümün yüzde 1.89 üzerinde performansla yüzde 65.06 yarar getirdi. Böylelikle HDI Fibaemeklilik fonları 2023’te öteki yatırım enstrümanlarından fazla getiri sağlamış oldu. 2022’deki Fiba Pay Küme EYF (BBH) yüzde 275.17 yıllık getiriyle dalında en çok kazandıran fon olmasının akabinde, 2023 yılında da bölümde en yüksek getiri sağlayan 6 fondan 3’ü HDI Fibaemeklilik fonları oldu. Böylece son periyotlarda getiri-performans oranında üst sıralarda yer almaya devam ettik. Kurucusu olduğumuz bu 3 fonu müşterilerimize sunmanın gururunu yaşıyoruz. Öte yandan 2023’te BEFAS’ta en çok süreç gören birinci 10 fonun 3’ü tekrar HDI Fibaemeklilik fonları oldu. Sektörümüze katkı sağlamak ve müşterilerimizin birikimlerini daha yeterli değerlendirmelerine imkan tanımak için 2024 yılında da çalışmalarımıza sürat kesmeden devam ediyoruz. Önümüzdeki periyotta de, fonlarımızın performansının sürdürülebilirliği için, piyasa fırsatlarını değerlendirmeye devam edeceğiz.

‘Müşterilerimize yüksek getiri fırsatlarından yararlanmak için kolaylıklar ve alternatifler sunuyoruz’

Salih İleri ayrıyeten, müşterilerine yatırımlar konusunda sundukları imkanlara ait olarak; müşterilerin yatırım tercihlerine nazaran, teknoloji fonundan özel bölüm tahvilleri (ÖST) fonlarına kadar 11 farklı portföy idare şirketi 43 emeklilik yatırım fonu ile çok geniş yelpazede alternatifler sunduklarını belirtti. Fon dağılım değişikliği konusunda da bilgiler paylaşan İleri, “Müşterilerimize risk profillerine nazaran fon tavsiyelerimiz ile hedefledikleri yatırım stratejilerine uygun alternatifler sunarken, ayrıyeten isteyen müşterilerimize yılda 12 defa olan fon dağılım değişikliği hakkını aktif bir formda kullanılmasını sağlamak emeli ile fon dağılımı değişiklik ve idare hakkını portföy idare şirketlerimize devredebilme imkanı da sunuyoruz. Böylelikle uzman portföy idare şirketlerimiz, finansal piyasaların değişen şartlarına nazaran konum alarak iştirakçilerimizin getiri avantajlarından en yüksek düzeyde yararlanmalarına imkan sağlıyor” diye konuştu.

HDI Fibaemeklilik’ten müşterilerine her hafta bülten

HDI Fibaemeklilik ayrıyeten, müşterilerine uzun müddettir sunduğu fon tavsiyelerinin de yer aldığı haftalık fon bültenlerini Ocak 2024’ten itibaren nizamlı olarak mail ve sms ile göndermeye başladı. Yeni piyasa şartları dikkate alarak iştirakçilere sunulan emeklilik yatırım fonlarıyla en uygun olan fon modelini belirleyebilme, risk eğilimine ve yatırım tercihine nazaran emeklilik fonunu seçebilme imkanı sunuluyor. Bültenlerde ayrıyeten piyasa gelişmeleri/öngörüleri, HDI Fibaemeklilik’in fon getirileri/fon performansları, fon tavsiyeleri, ön sırada yer alan fonları üzere birçok başlıkta bilgilendirmeler yer alıyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.