DOLAR 33,0018 0.57%
EURO 35,8743 0.75%
ALTIN 2.518,34-0,41
BITCOIN 2115770-1,89%
Denizli
34°

AÇIK

13:16

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  • Ekonomi
  • Akbank ve TurkishWIN İş Birliğinde BinYaprak Bayan Teşebbüsçü Mentorluk Programı Başladı

Akbank ve TurkishWIN İş Birliğinde BinYaprak Bayan Teşebbüsçü Mentorluk Programı Başladı

ABONE OL
2 Mart 2024 05:48
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Akbank ve TurkishWIN iş birliğiyle gerçekleşen BinYaprak Bayan Teşebbüsçü Mentorluk Programı, düzenlenen açılış buluşması ile birinci devrine başladı. Program kapsamında 100 teşebbüsçü bayan, işlerini geleceğe taşımalarına yardımcı olacak bilgi, tecrübe ve uzman ağından faydalanacak.

Akbank’ın takviyeleriyle gerçekleşen, TurkishWIN’in öncülüğünde yürütülen BinYaprak Bayan Teşebbüsçü Mentorluk Programı’nın birinci periyodu 22 Şubat’ta, Divan Kuruçeşme’de düzenlenen açılış aktifliği ile başladı. Buluşmada teşebbüsçü bayanlar ve mentorler, ekosistem paydaşlarıyla bir ortaya geldiler, tecrübe ve bilgi paylaşımında bulundular.

Türkiye’nin öncü kuruluşları ortasında yer alan, 15 TurkishWIN paydaşı tarafından desteklenen program kapsamında, 100 teşebbüsçü bayan, 100 mentor ile teğe bir mentorluk takviyesi alarak teşebbüslerine güç katacak. 6 aylık program mühletince, teşebbüsçü bayanlar alanında uzman istekli mentorlerden dayanak alacak ve tecrübelerini paylaşacaklar. Bu sayede her bir teşebbüsçü, işi, bölümü ve kişisel muhtaçlıkları doğrultusunda rehberlik alacak ve dahil oldukları güçlü ağ ile yeni iş birlikleri olasılıklarından da yararlanacaklar.

Bülent Oğuz: “Türkiye’de sürdürülebilir gelişim için birlik içerisinde çalışmaya devam edeceğiz.”

Akbank KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, “Akbank olarak insan odaklı sürdürülebilirlik yaklaşımımızla hayatın her alanında bedel yaratmaya odaklanıyoruz. Bu kapsamda önceliklendirdiğimiz kapsayıcı ve eşit fırsatlar için uzun yıllardır yenilikçi çalışmalara imza atıyoruz. Bunun bir yansıması olarak, bayan KOBİ’ler ve işletme sahiplerine yönelik Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ve Kredi Garanti Fonu (KGF) iş birliğinde kapsayıcı finansal tahlilleri hayata geçirdik. Teşebbüsçü bayanların hem teminat problemine tahlil getiriyor hem de mentorluk, danışmanlık ve eğitimlerle yanlarında yer alıyoruz. 2023 yılında hızlandırdığımız bu çalışmalarla dayanak sunduğumuz işletme sahibi bayanların sayısını bir evvelki yıla nazaran %50 artırdık. Önümüzdeki devirde ise bu etkiyi genişletme maksadıyla ilerliyoruz.

Bu doğrultuda, ülkemizde fırsat eşitliğine ve sürdürülebilir kalkınmaya dayanak sunma maksadıyla hayat bulan BinYaprak Bayan Teşebbüsçü Mentorluk Programımızı, güçlü iş ortaklarımızla birlikte hayata geçirmekten memnunluk duyuyoruz. Böylelikle her yıl 100 teşebbüsçü bayanın işlerini ileri taşımalarında rol alacağız. Türkiye’de sürdürülebilir gelişim için birlik içerisinde çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

TurkishWIN kurucusu Melek Pulatkonak ise, “Türkiye’nin değerlendirmediği en büyük doğal kaynak bayanlarımız ve gençlerimiz. Bayanların istihdama iştirakte eşit fırsatlar sunmadıkça ve bayanlarımızı iktisada dahil etmedikçe ülke ekonomimizin potansiyelinde büyümesi ve sürdürülebilir bir kalkınma modeline geçmemiz mümkün değil. 2010 yılından bugüne, bayanların sevdikleri meslekleri keşfetmelerine dayanak olma maksadıyla paydaşlarımızla birlikte yüzbinleri harekete geçirdiğimiz mentorluk programlarımızın ortasında BinYaprak Bayan Teşebbüsçü Mentorluk Programımızın yeri çok özel.

İstihdamda olan her bayan bir kaplan gücünde üretiyorsa, teşebbüsçü bayanlarımızın yarattıkları istihdam, hayata geçirdikleri yenilikler ve kırdıkları cam tavanlarla ülke iktisadına bin kaplan gücünde katkı sağlıyorlar. Paydaşlarımız ve 100 istekli mentorumuzla birlikte BinYaprak Bayan Teşebbüsçü Mentorluk Programımızda yer alıp, hayal ve gayelerini bizimle paylaşan teşebbüsçü bayanlara, 100 binlerce kaplanımıza teşekkür ediyoruz. Bayan network dayanışmasını artırmak için hazır ve heyecanlıyız.

Akbank ise mentorluk programımızın hayal ortağı ve yoldaşı. Kadın girişimcilere sunduğu takviyeler sayesinde edindiği iç görülerle, programımızı daha da güçlendiren Akbank’ın başkanları ve çalışanlarına, bilhassa de şube müdürlerine, verdikleri takviye için içten teşekkür ediyoruz” halinde konuştu.

BinYaprak Bayan Teşebbüsçü Mentorluk Programı; Türkiye Bayan Teşebbüsçüler Derneği, TÜBİTAK, TÜSİAD, TÜRKONFED, İdare Heyetinde Bayan Derneği, Arya Women Investment Platform, Endeavor Türkiye, EBRD, DEİK, Kadir Has Üniversitesi Silivri Teknopark, GYİAD Genç Yönetici ve İş İnsanları Derneği, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı, Ankara TEKMER, Van Teknokent, Viveka’nın katkılarıyla gerçekleşiyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.