DOLAR 33,0156 0.55%
EURO 35,8587 0.7%
ALTIN 2.521,27-0,29
BITCOIN 2116456-2,24%
Denizli
30°

AÇIK

13:16

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Alarko, yarınlarımızın teminatı bayan öğretmen adaylarını geleceğe hazırlıyor
  • Genel
  • Alarko, yarınlarımızın teminatı bayan öğretmen adaylarını geleceğe hazırlıyor

Alarko, yarınlarımızın teminatı bayan öğretmen adaylarını geleceğe hazırlıyor

ABONE OL
27 Şubat 2024 03:24
Alarko, yarınlarımızın teminatı bayan öğretmen adaylarını geleceğe hazırlıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Günümüz dünyasının değişen ritmine ahenk sağlayacak bir toplumun, eğitimli öğretmenlerin omuzlarında yükseleceğine inanan Alarko Holding tarafından hayata geçirilen “Cumhuriyet’in Geleceği Genç Öğretmenler” projesi tüm süratiyle devam ediyor. Cumhuriyet’in ikinci yüzyılında öğretmenlik mesleğine bir hürmet duruşu olarak nitelendirilen ve 2024 Nisan’a kadar sürecek olan proje kapsamında 100 bayan öğretmen adayı, yeni jenerasyon eğitim teknikleri ve toplumsal kabiliyetler kazandırmaya dönük gelişim programları ile destekleniyor.

Öğretmenlerimizin yaktığı meşalenin yeni kuşakların yolunu aydınlatacağına inanan Alarko Holding, Cumhuriyet’in 100. yılında hayata geçirdiği “Cumhuriyet’in Geleceği Genç Öğretmenler” projesi kapsamında, 100 bayan öğretmen adayını dokuz ay boyunca hem burs hem de gelişim programları ile destekliyor.

Depremzede ve anne-babası olmayan gençler öncelikli

Alarko Holding’in liderliğinde, Katalist, Microfon ve Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) iş birliğiyle gerçekleştirilen program için toplam 2 bin 210 genç öğretmen adayı müracaatta bulundu. Adaylar ortasında gerekli önkoşulları sağlayan yaklaşık 1700 kişi değerlendirmeye tabi tutuldu. Depremzede ve anne-babası olmayan gençlerin önceliklendirildiği değerlendirmeler sonucunda Türkiye’nin 29 farklı kentinden gelen ve 39 farklı üniversitede eğitim gören 100 öğrenci burs almaya hak kazandı.

Programa katılmaya hak kazanan 100 öğretmen adayı ile 24 Kasım 2023 tarihinde başlayan “Cumhuriyetin Geleceği Genç Öğretmenler” projesinde, Türkiye genelinde eğitim fakültelerinin son sınıflarında okuyan 100 genç bayan öğrenciye bir yandan ferdî ve mesleksel gelişim için farklı eğitim modülleri sunulurken bir yandan maddi takviye imkânıyla çok boyutlu bir gelişim maksadı ortaya konuluyor.

“Cumhuriyetin Geleceği Genç Öğretmenler” projesi vesilesiyle bir sefer daha ülkemizin geleceğine yatırım yapmanın haklı gururunu yaşadıklarını kaydeden Alarko Holding CEO’su Ümit Nuri Yıldız, bayanların her alanda güçlenmesi ve desteklenmesi gerektiğine inandıkları için projenin kapsamını sadece kız öğrencilerle sınırlandırdıklarının altını değerle çizdi. Yıldız, kelamlarını şöyle sürdürdü: “Alarko Holding olarak, projemizle toplamda 29 vilayette 39 üniversitedeki 100 genç bayan öğrenciye ulaşıyoruz. Bayan öğretmen adaylarımız, gelecek jenerasyonların şekillenmesinde kritik bir rol oynayacaklar. Cumhuriyet’in ikinci yüzyılında bu proje ile, öğretmen adaylarımızın yoluna ışık tutmayı hedefliyoruz. Bu seyahatte onların yanında olmak bizim için büyük bir sorumluluk ve birebir vakitte bir gurur kaynağı.”

Katılımcıların etkileşimli ve etkin iştirakli bir öğrenme ortamını deneyimleyerek kendi ders dizaynlarını yaparken referans alabilecekleri metot, araç ve teknikleri kullanmalarına odaklanan program çerçevesinde iştirakçiler, bugüne kadar Çevrim İçi Eğitimde Etkileşimli Ders Tasarımı, Bir Kolaylaştırıcı Olarak Bağlantı, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Ruhsal Dayanıklılık başlıklı eğitimleri aldılar. Nisan ayına kadar sürecek olan ve toplamda 6 farklı eğitim modülünden oluşan proje kapsamında geleceğin öğretmen adayları, Etraf Okuryazarlığı ve Transaksiyonel Tahlil Liderlik ile Gelişim Seyahati eğitimlerini de alarak mesleklerine donanımlı bir biçimde adım atıp yeni jenerasyonları 21. yüzyılın gerektirdiği niteliklere haiz bir biçimde yetiştirecekler.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.