DOLAR 33,1024 0.05%
EURO 36,0793 -0.26%
ALTIN 2.582,09-0,71
BITCOIN 2122193-1,10%
Denizli
32°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

ANTALYA’NIN  VE ŞEHİT YAŞAM KALİTESİNİ AİLELERİNİN YÜKSELTMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ
  • Gündem
  • ANTALYA’NIN VE ŞEHİT YAŞAM KALİTESİNİ AİLELERİNİN YÜKSELTMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

ANTALYA’NIN VE ŞEHİT YAŞAM KALİTESİNİ AİLELERİNİN YÜKSELTMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

ABONE OL
29 Şubat 2024 02:12
ANTALYA’NIN  VE ŞEHİT YAŞAM KALİTESİNİ AİLELERİNİN YÜKSELTMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in, “Antalya Buluşması Hizmette 5. Yıl Toplantısı” Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel’in katılımıyla gerçekleşti. Büyük coşkunun yaşandığı toplantıda CHP Genel Başkanı Özel, Başkan Muhittin Böcek’in hizmetlerinden Antalya’nın memnun olduğu anlatım ederek, “Muhittin Böcek ikinci beş yılı hak ediyor. Antalya da Muhittin Böcek’i hak ediyor” dedi.
Başkan Böcek ise Antalya’yı geleceğe taşıyacak, kentin her bir ferdi için daha iyi bir yaşam sunacak projeleri hayata geçireceklerini belirterek, “Kentsel dönüşüm, ulaşım, altyapı çalışmaları, sosyal ve kültürel projelerle Antalya’nın çehresini değiştirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in “Antalya Buluşması Hizmette 5. Yıl Toplantısı” Cam Piramit’te yapıldı. Toplantıya, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Genel Başkan Yardımcıları, parti meclisi üyeleri, milletvekilleri, belediye başkanları ve başkan adayları katıldı. Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi’ni tıklım tıklım dolduran Antalyalılar, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i ve Başkan Böcek’i sevgi gösterisiyle karşıladı. Kalabalık salona sığmayınca dışarıda kalan vatandaşlar, toplantıyı dışarıya kurulan led ekrandan izledi. Büyük heyecan ve heyecanın yaşandığı görüşmede Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in 5 yıllık hizmet döneminde hayata geçirdiği ‘Yaptıklarımız’ filmi yayınlandı.
“Antalya Buluşması Hizmette 5. Yıl Toplantısı” nda konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP’nin tüm belediye başkan adaylarının seçim kuruluna teslim edilmesinden sonra gerçekleşen ilk toplantının Antalya’da olduğunu dikkat çekerek, gerçek seçim kampanyasının başladığını ve Antalya’ya Türkiye’ye hayırlı olmasını diledi.
MUHİTTİN BÖCEK İKİNCİ BEŞ YILI HAKEDİYOR
Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylık periyodunu ilişik değerlendirmede bulunarak konuşmasına süregelen CHP Genel Başkanı Özgür Özel, şu şekilde konuştu: “Başkan Muhittin Böcek’i adaylaştıran ne Özgür Özel’dir, ne parti meclisi. Muhittin Böcek’i adaylaştıran hizmetlerinin Antalya halkından görmüş olduğu teveccühtür. Bundan sonraki süreçte Sayın Muhittin Böcek, bir ilki deniyor, bir ilki de başaracak. Antalya, Büyükşehir Belediyesi olduğu için beri bir başkan iki devre üst üste hizmet ettiği şehre aday gösterilip seçilmeyi deniyor. Bu kadar belediye başkanı geldi geçti bu iş niye olmadı derseniz. Hangi partiden olursa olsun, kimsenin emeğini küçük görmeyelim bir durumu tespit edelim. Bu kentin nüfusu 2 milyon 600 bin. Bu kente her yıl 25 milyon misafir geliyor. Bu kente devlet 2 milyon 600 bine göre katkı yapıyor. Ancak Büyükşehir Belediyesi 26-27 milyona gore hizmet veriyor. O imkansızlıklar halkın belediye başkanını değişiklik yapma yönüne itiyor. Sanki Antalya kentinin, Antalya seçmeninin bir sorunuymuş benzer biçimde algılanabiliyor. Bu haksızlığı bu kente, bu kentin evlatlarına ve bu kentin yöneticilerine yapmamak lazım. Bu kente yılda ortalama kaç kişi geliyorsa, ona gore katkı vermek lazım. Başkanın hizmet sunumunu izleyince, yapılanları görür görmez, beş yılda ne emek verilmiş, anketlerden neden sevinç çıkmış anladım. Muhittin Böcek ikinci beş yılı hak ediyor. Antalya’da Muhittin Böcek’i hak ediyor.”
ÇEYİZ PAKETİ PROJESİNE ÖVGÜ
Genel Başkan Özel, Başkan Muhittin Böcek’in gelecek devre projeleri içinde yer alan çeyiz paketi projesinden de övgüyle bahsederek, “Hükümet genel seçimlerden önce vaat etmiş olduğu yeni evlenecek gençlere yönelik krediyi daha veremedi, şimdi vadesini ve kredi miktarını azaltarak vereceğini söylüyor. Antalya’da ise bu gençlere Büyükşehir Belediyesi beyaz eşyayı verecek. Bir tarafta verdiği sözü tutmayanlar faizi ile geri alanlar. Bir tarafta gençlerin gerisinde duran halkçı belediyeler var” dedi.
BAŞKAN BÖCEK PROJELERİNİ STK’LARLA HAZIRLIYOR
6 Şubat’ta Hatay’da olup biten zelzele sonrasında Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Hatay’da yapmış olduğu emek harcamaları çok yakından gördüğünü söyleyen Özgür Özel, konuşmasına şöyle devam etti: “Belediyemiz oldukça güzel hizmetler yaptı. İlçe belediyelerle beraber Hatay’da halkımıza fazlaca önemli destekleri oldu. Beraber çalıştılar. Hatay’da Muhittin Başkan’ın danışmanları ile tanışma fırsatım oldu. Başkan danışmanlarını STK’lar, dernek başkanlarından seçmiş. Hayata geçirmeyi organize ettiği projeler de STK’lardan, derneklerden gelen ve yönlendirmelerle ortaya çıkan projeler. Antalya’nın engelli bireylere hizmet etme yönünde de ayrı bir pozitif ayrışan yönü var. Başkan’ın danışmanlarından biri Türkiye Sakatlar Federasyonu’nun Antalya temsilcilerinden Mehmet Karavural. Buradan engelli bireylere engelsiz bir kent yaratmak için çalışan Muhittin Başkan ve Mehmet Başkan’ı teşekkür ediyorum.”
BAŞKAN BÖCEK’İ DUYGULANDIRAN ANI
CHP Genel Başkanı Özel, toplantıya girmiş olduğu sırada Başkan Muhittin Böcek’in pandemide kaybettiği ağabeyi Şadi Böcek’in eşi ile söyleşi ettiğini hatırlatarak, “Sayın Muhittin Başkan’ın hastalığı süresince Şadi bey ile telefonda tanışma fırsatım oldu ve birçok kere telefon ile konuştum. Daha sonra öğrendim ki Covide yakalanmış. Çok üzüldüm ve daha sonra Şadi Bey yaşamını kaybetti. Tekrardan Allah’tan rahmet temenni ediyorum” dedi. CHP lideri Özgür Özel’in bu konuşmayı yaptığı sırada ise Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, romantik anlamış olur yaşadı.
ANTALYA’NIN YAŞAM KALİTESİNİ YÜKSELTMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, konuşmasına 31 Mart 2024 yerel seçimleri için yapılan anketlerden çıkan yardımcı ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in takdirleriyle Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na ikinci kere aday gösterilmesinden ötürü teşekkür ederek başladı. Başkan Böcek, Antalya’nın her köşesine eşit ve adil hizmet götürmenin, vatandaşların gereksinim ve taleplerine duyarlı çözümler üretmenin ana hedefleri bulunduğunu söylemiş oldu. Antalya’nın dört bir yanında hayata geçirdikleri projelerle, Antalya’nın yaşam standardını yükseltmek için çalıştıklarını belirten Başkan Muhittin Böcek, “Antalya’nın güzelliklerini korumak ve geliştirmek, kentimizi daha yaşanabilir, daha yeşil, daha modern bir hale getirmek için projelerimizi titizlikle planladık ve uyguladık. Görevde olduğumuz zaman içerisinde devraldığımız borçları, yaşadığımız bütün olumsuzlukları, üzerimizde kurulmak istenen siyasi baskıları, bütün başvurularımıza taleplerimize karşın iktidar eliyle yapılan engellemeleri, hiçbir zaman bahaneye dönüştürmedik” dedi.
RANTA DEĞİL HALKA DÖNÜK PROJELER YAPTIK
Türkiye’nin bütçesine gore en borçlu belediyesini devraldıklarını söyleyen Başkan Böcek, şunları söylemiş oldu: “Kaynakları doğru kullanarak ve israfa son vererek işe başladık. Görevde olduğumuz zaman içinde devraldığımız borçları, yaşadığımız bütün olumsuzlukları, üzerimizde kurulmak istenen siyasi baskıları, bütün başvurularımıza taleplerimize rağmen iktidar eliyle yapılan engellemeleri, hiçbir vakit bahaneye dönüştürmedik. Milletin parasını sadece milletimize harcadık. Ranta değil, halka dönük projelerimizi gerçekleştirdik. Biz, ailesi ile rahatlık içinde yaşayacağı, sıkıntıları, sorunları, dertleri düşünerek değil, mutlu ve huzurlu halde uyanacağı, yaşam kalitesinin ve yaşam standartlarının arttığı bir Antalya için yola çıktık. Antalya’yı tedvir etmek demek ancak süreci kurtarmak değil, uzun vadeli planlama da yapmak; Antalya’yı geleceğe hazırlamak demektir.”
ANTALYA’YI TÜRKİYE’NİN EN MODERN ŞEHRİ YAPACAĞIZ
Belediyeciliğin sadece taşla, inşaatla değil; insan sevgisiyle, hizmet aşkıyla alakalı olduğuna inandığını dile getiren Başkan Böcek, “Bana bakılırsa belediyecilik, insanların hayatlarına dokunmaktır, dertlerine derman olmak, yaşamlarını kolaylaştırmaktır. İşte tam da bu yüzden tarımdan ulaşıma, turizmden yeşil alanların arttırılmasına kadar birçok alanda yenilikçi projelerimizle Antalya’mızı Türkiye’nin en çağdaş, en yaşanabilir şehri yapma yolunda emin adımlarla ilerleyeceğiz” diye konuştu.
ANTALYAMIZI GELECEĞE TAŞIYACAĞIZ
“Kentsel dönüşüm, altyapı emekleri, toplumsal ve kültürel projelerle Antalya’nın çehresini değiştirmeye devam edeceğiz” diyen Başkan Böcek, konuşmasını şöyleki sürdürdü: “Antalya’mızı geleceğe taşıyacak, kentimizin her bir ferdi için daha iyi bir ömür sunacak projeleri hayata geçireceğiz. Yeni dönem vizyon projelerimiz içinde, sürdürülebilir çevre politikaları, temiz enerji kaynaklarının kullanımının artırılması, toplu taşıma sistemlerinin geliştirilmesi ve genişletilmesi, çocuklarımız ve gençlerimiz için daha fazla yeşil alan ve spor tesisleri, tahsil ve esenlik alanlarında yapacağımız yenilikler öne çıkıyor. Yerel kalkınmayı destekleyen, esnafımızı ve mahalli üreticilerimizi güçlendiren girişimleri ön plana çıkaracağız. Bu projeler, ancak şehrimizin fiziki yapısını değil, hem de toplumsal dokusunu da güçlendirecektir. Antalya; gençlerimizin geleceğe umutla bakmış olduğu, kadınlarımızın yüzünün güldürmüş olduğu, yurttaşlarımızın mutlu rahat ve özgürce yaşamış olduğu bir şehir olmaya devam edecektir.”
5 YIL DAHA İŞİMİZ GÜCÜMÜZ ANTALYA
23 Şubat 2019’da, 5 yıl önceki lansman toplantısında göreve geldiği takdirde ancak bir kesimin değil, oy veren yada vermeyen herkesin başkanı olacağı sözünü verdiğini hatırlatan Başkan Böcek, “Bunun sözünü şimdiden ve yine veriyorum. 31 Mart gecesi bu şehirde hepimiz kazanmış, Antalya’mız kazanmış olacak. Projelerimizi hayata geçirdiğimizde, sadece bana oy verenlere değil, Antalya’nın tamamına hizmet etmiş olacağım. Hizmette eşitlik ilkesinden yola çıkarak altyapıdan imara, öğrenimden kültüre, toplu taşımadan şehir planlamasına kadar, şehrin bütün bileşenleriyle beraber ortak akılla hareket ettik. Azimle gururla hep birlikte 5 sene daha işimiz gücümüz Antalya
yolumuz açık olsun.”
ANT İÇTİ
Başkan Muhittin Böcek, konuşmasını şöyleki bitirdi: “Tıpkı geçtiğimiz 5 yılda olduğu gibi tekrar Ant içiyorum. Ant olsun Antalya’ya, oldukca çalışacağız. Ant olsun Antalya’ya, birlikte başaracağız. Ant olsun Antalya’ya, Antalyalıya hepimiz kazandıracağız. Ant olsun Antalya’ya herkesin başkanı olmaktan bir an olsun vazgeçmeyeceğim. Azimle gururla hep birlikte 5 sene daha işimiz gücümüz Antalya yolumuz açık olsun.”
YOLUMUZ AÇIK OLSUN
Toplantıda konuşan CHP İl Başkanı Nail Kamacı ise, yerel seçim sürecinin başladığını belirterek, “Dertlere derman belediyeciliğin vatandaşa beş yılda nasıl soluk aldırdığını gördük. Beş yıllık süreçte halkçı, bilimsel, iklim dostu projeler ile vatandaşa umut verdiğini hep birlikte yaşadık. Bütün belediye başkan adaylarımızla beraber gecemizi gündüzümüze katarak vatandaşın seçeneksiz olmadığını bütün her insana göstereceğiz. Büyükşehir ve 19 ilçe belediye başkanlığı için aday adayı olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Artık bundan sonrasında tüm belediye başkanlarımızla beraber seçimleri kazanmak için savaşım edeceğiz ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığını tekrardan kazanacağız. Halkçı belediyelere yenisini ekleyeceğiz. Yolumuz aleni olsun” dedi.
132 PROJENİN TANITIMI YAPILDI
Konuşmaların arkasından Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Muhittin Böcek’in gelecek dönemde hayata geçirmeyi planladığı aralarında “4. Ve 5. Etap Raylı Sistem projeleri, Kepez Şehir Hastanesi Raylı Sistem Hattı, 100. Yıl Yaşam Alanı, Kemer Kültür ve Sanat Merkezi, Boğaçayı Rekreasyon ve Taşkın önleme Projesi, Kaleiçi Yat Limanı Projesi, Lara Sahil Yaşam Parkı Projesi, Antalya Performans Sanatları Merkezi, Antalya Uluslararası Olimpik Yüzme Havuzu, Aksu Kopak Çayı Rekreasyon Projesi, Kepez Karting Park, Finike Nehir Kenarı Rekreasyon Projesi, Manavgat Titreyengöl Rekreasyon Projesi, Demre Kültür ve Sosyal Tesis Projesi, Kaş Gıda İhtisas Organize Sanayi, Aksu Spor Kompleksi, Elmalı Güreş Sahası Tesisleri, Elmalı Meyve Konsantre Tesisi, Antalya Canlı Hayvan Borsası Kompleksi, Hallerde Yaş Sebze ve Meyve Paketleme Tesisleri, Alanya ve Gazipaşa Avokado Boylama ve Paketleme Tesisi, Yaş Sebze ve Meyve Kasası Üretim Tesisi, Bal Paketleme Tesisi, Akseki ve Finike Alabalık Tesisi, Alanya Sera Atıkları Gezi Kazanımı ve Enerji Üretim Tesisi, Kent Lokantaları, Halkın Bakkalı, Yaşlı Kreşleri, Yaşlı Bakım Evleri, Yaşam Köyü, Engelsiz Yaşam Evi, Sınav Kütüphaneleri, Hayvan Hastanesi, Çok Amaçlı Müzeler Kompleksi” benzer biçimde projelerin yer aldığı 132 projenin tanıtımı yapılmış oldu.
Antalya Buluşması’nda CHP’nin ilçe belediye başkan adaylarının tanıtımı da gerçekleştirildi. Tek tek sahneye davet edilen belediye başkan adayları Genel Başkan Özgür Özel ve Başkan Böcek ile salonu selamladı. Başkan Muhittin Böcek, merasim sonunda CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e plaket ve çiçek takdim etti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.