DOLAR 33,0229 0.62%
EURO 35,8242 0.61%
ALTIN 2.516,18-0,49
BITCOIN 2118459-2,30%
Denizli
30°

AÇIK

13:16

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Çukurova altın çağını yaşayacak
  • Gündem
  • Çukurova altın çağını yaşayacak

Çukurova altın çağını yaşayacak

ABONE OL
27 Şubat 2024 11:24
Çukurova altın çağını yaşayacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çukurova’da en düşük personel fiyatı 35 bin lira oldu, emekçiler bayram etti, Lider Soner Çetin’le birlikte halay çekti.

Çukurova Belediye Lideri Soner Çetin, “Ne yapsam sizin hakkınızı ödeyemem. 35 bin lira maaş ile bir rekora imza attık. Ananızın ak sütü üzere helal olsun” dedi.

Çukurova’nın altın çağını yaşayacağını belirten Lider Soner Çetin, “Acemilerin elinde Çukurova berbata masraf. Sizlerin takviyesini bekliyorum. Tüm partilere mensup hemşehrilerimin oyuna talibim” biçiminde konuştu.

Çukurova Belediyesinde şirket emekçilerini kapsayan toplu iş kontratı imzalandı. Çukurova Belediyesi ile Genel İş Sendikası 2 Nolu Şube ortasında imzalanan toplu iş kontratına nazaran Çukurova Belediyesinde en düşük emekçi maaşı 35 bin lira oldu.

İmza merasimi sonrası emekçilerle halay çeken Lider Soner Çetin, “Ananızın ak sütü üzere helal olsun” sözünü kullandı.

Toplu iş mukavelesi imza merasimi Çukurova Belediyesi Orhan Kemal Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Personellerin büsbütün doldurduğu salonda büyük bir coşku hakimdi.

Salona sığmayan personeller Lider Soner Çetin’in konuşmasını belediye bahçesine kurulan ses sistemiyle dinledi.

Başkan Soner Çetin, çalışanlara hitaben yaptığı konuşmada, “Tüm araştırmalarda Türkiye’nin en başarılı belediye lideri seçildiysem bunda sizlerin büyük hissesi var, ne yapsam sizlerin hakkını ödeyemem. Ahde vefa herkeste olması gereken bir özelliktir. Bu manada personel arkadaşlarımı kutluyorum. 2014 yılında misyona geldiğimiz vakit belediyeyi kıymetli bir borç yüküyle teslim aldık. Ancak bundan hiç şikayetçi olmadık. Çukurova ömür alanı olduğu için küçük bir gelirle işleri yürütmek zorundaydık. Kaçağı göçeği önledik, tasarruf yaptık, lakin çalışanımızdan hiçbir vakit personelimizden kısmadık. Dürüstçe belediyeyi 10 yıl boyunca yönettik, belediyeyi borç batağından kurtardık.

Borcunu sıfırlamış, çok çalışmış, üretmiş, her yıl bir toplu açılış yapmış, kasasından para olan bir belediye haline getirdik. Bunu daima birlikte başardık” dedi.

10 yıl boyunca gece gündüz demeden özveriyle çalıştıklarını belirten Lider Soner Çetin, “İnsan bunun karşılığında ödüllendirmeyi beklemese de haksızlığa uğramayı da beklemez. Misyonunu düzgün yapanı takdir etmek lazım. O denli bir belediye lideri getireyim ki benim tutmam olsun dememek lazım. Ben ahde vefayı unutmadım lakin kimsenin adamı olmadım, lakin kimseyi de satmadım. Bundan dolayıdır ki kurultayda Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekledim. Bugün kurultay iptal oldu yine oy kullanılacak deseler tekrar giderim Kemal Kılıçdaroğlu’na dayanak veririm. Biri diyor ki, “Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermeseydin artık tartışmasız Büyükşehir adayıydın. Ben makam mevki için kişiliğimden ödün vermedim, yeniden vermem” formunda konuştu.

Başkan Soner Çetin, daha evvelki seçim devirlerinde uğradığı haksızlıkları anlattığı konuşmasına şöyle devam etti:

“2009 seçimlerinde bu parti beni Büyükşehir Belediye Lider adayı yaptı. Bir hafta sonra alavere dalavere başımı kopardılar.

Ben tekrar sakin kaldım. Parti bizim partimiz, yöneticilerin yaptığı yanılgılar partiyi bağlamaz dedim. 2014 seçimlerinden evvel de git çalış dediler. 2 sene çalıştım bu defa de Çukurova adayı yaptılar. 2019’da tekrar emsal şeyler oldu. Bu seçim öncesi Büyükşehir’de bir arkadaşımız olduğu için Çukurova’ya aday oldum. Partinin genel lideri önseçim yapacağını söyledi, yapmadı. Sonra memnuniyet araştırması yapılacağını söyledi, onu da yapmadı.

Değerli kardeşlerim, bu ağabeyinizi yalnız bırakmayın. Sizden bunu bekliyorum.

Toplu istifa edeceğiz dediler, “hayır kimse istifa etmesin” dedim. Belediyelerde partilerden fazla adayın kişiliği kıymetli. Adana bu hususta değerli imtihanlar vermiştir.

Yerel seçimlerde beşerler şahsa oy veriyor. Siyaset bezirganlarıyla işimiz yok bizim muhatabımız sessiz çoğunluk.

Benim partim odunu da koysa oy veririm demiyor beşerler.

Tüm partilerin oylarına talibim. CHP’ye oy veren hemşehrilerimiz bu yapılan haksızlıkları affetmezler. Seçim günü bize oy verecekler, 31 Marttan sonra Soner Çetin onuruyla gururuyla yeniden burada olacak. Bunun önüne kimse geçemez. Halkın bana olan ilgisi ve sevgisini görüyorum. Araştırmalarda da görüyoruz sonuç muhakkak. Herkesin bize saldırmasından muhakkak. CHP’liler bana oy verirse partilerinden vazgeçmiş olmazlar. Öbür partilerinden bana oy verecek beşerler da partilerinden vazgeçmiş olmazlar. Bu bir onur gayreti, gurur sorunu. Bu dik duruşumuzla sonuca ulaşacağız. Beni yalnız bırakmayın. Önümüzdeki devir Çukurova altın çağını yaşayacak. Çukurova o denli acemilikle yönetilecek bir ilçe değil. Acemilerin elinde berbata sarfiyat. İşi bilenlerin ehline verin.”

DİSK Genel İş Sendikası 2 Nolu Şube Lideri Serdar Çapar da konuşmasında her vakit personelden işçiden tutumu nedeniyle Lider Soner Çetin’e teşekkür etti. Çukurova Belediyesinin çalışanlara çok hoş maaş verdiğini ve bundan ötürü heyecanlı olduğunu belirten Serdar Çapar, “Merkezi hükümetin makûs idaresi nedeniyle personel sınıfı olarak çok güç bir periyottan geçiyoruz. Büyük bir vergi yükü altında eziliyoruz. Ben Türkiye’nin bu kadar yönetildiği bir devir hatırlamıyorum. Emekçi sıkıntı durumda olduğu için daima Soner Liderim ödemeleri artırıyor. Kendisine bundan ötürü da çok teşekkür ediyorum. Adana’da şirket personelini birinci örgütleyen Soner Liderimdir. Her vakit emekçilerin yanında oldu. Pandemi periyodunda kısa çalışma ve fiyatsız müsaade uygulaması gitmedi. Her vakit personelden işçiden yana oldu” dedi.

Konuşmaların akabinde Çukurova Belediyesinde en düşük emekçi maaşını 35 bin lira yapan toplu iş mukavelesi Lider Soner Çetin ve Serdar Çapar tarafından imza altına alındı. Akabinde Lider Soner Çetin, belediye bahçesinde emekçilerle halay çekti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.