DOLAR 33,1015 0.04%
EURO 36,0804 -0.26%
ALTIN 2.583,06-0,67
BITCOIN 2117019-1,07%
Denizli
35°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Dördüncü: “Önümüzdeki devirde amaçlarımız: Sorumlu şirketlerin sayısını artırmak, daha fazla şirketin somut ve tezli maksatlar belirlemesini ve bu amaçlardaki ilerlemeyi şeffaf bir biçimde raporlamasını sağlamak”.
  • Ekonomi
  • Dördüncü: “Önümüzdeki devirde amaçlarımız: Sorumlu şirketlerin sayısını artırmak, daha fazla şirketin somut ve tezli maksatlar belirlemesini ve bu amaçlardaki ilerlemeyi şeffaf bir biçimde raporlamasını sağlamak”.

Dördüncü: “Önümüzdeki devirde amaçlarımız: Sorumlu şirketlerin sayısını artırmak, daha fazla şirketin somut ve tezli maksatlar belirlemesini ve bu amaçlardaki ilerlemeyi şeffaf bir biçimde raporlamasını sağlamak”.

ABONE OL
28 Şubat 2024 23:12
Dördüncü: “Önümüzdeki devirde amaçlarımız: Sorumlu şirketlerin sayısını artırmak, daha fazla şirketin somut ve tezli maksatlar belirlemesini ve bu amaçlardaki ilerlemeyi şeffaf bir biçimde raporlamasını sağlamak”.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İş dünyasını sürdürülebilir kalkınma yolunda destekleyen UN Küresel Compact’in Türkiye Mahallî Ağı Global Unsurlar Mukavelesi İmzacıları Derneği, 2. Genel Konsey Toplantısını gerçekleştirdi. Toplantının akabinde UN Küresel Compact Orta Doğu, Doğu Avrupa ve Orta Asya Başkanı Anita Lebiar bir konuşma yaptı. Toplantının son kısmında UN Küresel Compact’in iş dünyasını 5 alanda harekete geçirmek için başlattığı “Daha Süratli, Daha İleri (Daha Süratli, Daha İleri)” girişimi hakkında bir panel düzenlendi.

Ülkemizde iş dünyasını sürdürülebilir kalkınma yolunda destekleyerek UN Küresel Compact’in 10 İlke’sinin yaygınlaşmasını, sorumlu iş uygulamalarının artırılmasını ve âlâ uygulamaların yaygınlaştırılmasını sağlamak hedefiyle faaliyet gösteren UN Küresel Compact Türkiye, 2023 yılında “Küresel Unsurlar Mukavelesi İmzacıları Derneği” ismiyle tamamladığı dernekleşme sürecinin akabinde, ikinci genel heyet toplantısını 21 Şubat’ta The Marmara Otel Taksim’de gerçekleştirdi.

Derneğin İdare Heyeti Lideri Ahmet Cemal Dördüncü konuşmasında, “Önümüzdeki periyotta gayelerimiz: “sorumlu şirketlerin sayısını artırmak, daha fazla şirketin somut ve savlı maksatlar belirlemesini ve bu maksatlardaki ilerlemeyi şeffaf bir halde raporlamasını sağlamak. Bu gayelerimizi hem İstanbul hem de İstanbul dışında hayata geçirmek üzere çalışmalarımızın stratejisini belirliyoruz. Bu sene herkese açık gerçekleştireceğimiz etkinlikler ve eğitimlerle daha çok şirketin bilgi ve farkındalık düzeyini artırmayı planlıyoruz.” dedi. Şirketleri somut adımlar atmaya yönelik davette bulanan Dördüncü “üye şirketlerimize maksat belirleme ve yol haritası oluşturma süreçlerinde dayanak olarak somut aksiyonu hızlandırmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki periyotta “İklim Değişikliği ve Etraf, İnsan Hakları ve Çalışma Standartları, Sürdürülebilir Finans, Yönetişim, Raporlama ve SKA’ların iş süreçlerine entegrasyonu” alanlarına odaklanacağız. Bu alanlarda şirketlerimizi destekleyecek hızlandırma programlar, eğitimler, tecrübe paylaşım kümeleri, etkinlikler düzenlemeye ve yayınlar hazırlamaya devam edeceğiz.” dedi.

Genel Konsey toplantısının akabinde UN Küresel Compact Orta Doğu, Doğu Avrupa ve Orta Asya Başkanı Anita Lebiar da bir konuşma yaptı. Lebiar konuşmasında, “Sadece derneğe katılan şirket sayısıyla değil, birebir vakitte belirledikleri savlı gayelerle de istikrarlı bir formda büyüyen ve şirketlerin 2030 Gündemi’ni gerçekleştirme yolunda daha süratli ilerlemelerini sağlayan UN Küresel Compact’in Türkiye Lokal Ağı’nı desteklemek üzere İstanbul’da bulunmaktan büyük memnuniyet duyuyorum.” dedi.

Konuşmanın akabinde UN Küresel Compact tarafından, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nın tümüne yönelik ilerlemenin hızlanması için iş dünyasını iklim değişikliği, toplumsal cinsiyet eşitliği, geçim fiyatı, sürdürülebilir finans ve suyun korunması alanlarında harekete geçirmek amacıyla başlatılan Daha Süratli Daha İleri (Forward Faster) teşebbüsüne yönelik bir panel düzenlendi. Panelde Arçelik Resmi ve Sektörel Alakalar Yöneticisi Canan Ergün Tavukçu; EREKS – Blue Matters İdare Konseyi Üyesi Ece Müftüoğlu Narcy; Hepsiburada Kurumsal Bağlantılar, Bağlantı ve Sürdürülebilirlik Küme Yöneticisi Cem Tanır ile Kuvvetli Güç Kurumsal İrtibat ve Pazarlama Yöneticisi Funda Küçükosmanoğlu konuşmacı olarak yer aldı. Konuşmacılar; Sürdürülebilir Kallkınma Amaçları’na ulaşma yolunda taahhüt vermenin kıymeti, taahhüt verme ve bu taahhütleri takip etme süreçlerini paylaştılar.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.