DOLAR 33,1952 -0.11%
EURO 36,0226 -0.6%
ALTIN 2.548,96-1,98
BITCOIN 22471240,87%
Denizli
37°

AÇIK

03:51

İMSAK'A KALAN SÜRE

EÜ Pediatrik Kök Hücre Nakil Merkezi, Avrupa ve dünya kalitesinde hizmet veriyor
  • Genel
  • EÜ Pediatrik Kök Hücre Nakil Merkezi, Avrupa ve dünya kalitesinde hizmet veriyor

EÜ Pediatrik Kök Hücre Nakil Merkezi, Avrupa ve dünya kalitesinde hizmet veriyor

ABONE OL
27 Şubat 2024 20:24
EÜ Pediatrik Kök Hücre Nakil Merkezi, Avrupa ve dünya kalitesinde hizmet veriyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sıhhat ve tıp alanında Avrupa’nın sayılı referans merkezlerinden olan Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi verdiği hizmetler ile ulusal ve memleketler arası kurum ve kuruluşlar tarafından akreditasyon dokümanı almaya deva ediyor. Bu kapsamda Ege Üniversitesi Pediatrik Kök Hücre Nakil Merkezi, Memleketler arası Hücresel Tedavi Birliği (ISCT) ve Avrupa Kan ve Kemik İliği Nakli Birliği (EBMT)’nin ortak ve dünyadaki tek akreditasyon organı olan “JACIE” tarafından akredite edildi. Böylece EÜ Pediatrik Kök Hücre Nakil Merkezi, Türkiye’deki 110 ruhsatlı nakil merkezi ortasında JACIE tarafından akredite edilen 3’üncü merkez oldu.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi Bilim Kolu Öğretim Üyesi ve Kök Hücre Nakil Merkezi Sorumlusu Prof. Dr. Serap Aksoylar ve takımı, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’ı makamında ziyaret ederek akreditasyon dokümanını takdim etti. Prof. Dr. Budak, “A Plus statüsüne sahip hastanemizde verdiğimiz sıhhat hizmetini daha güzel noktalara taşımak için çalışmalarımıza sürat kesmeden devam ediyoruz. Bu kapsamda Pediatrik Kök Hücre Nakil Merkezimiz, gerçekleştirdiği teşhis, tedavi ve araştırmalarıyla Avrupa ve dünya standartlarında bir tedavi merkezi olduğu JACIE tarafından akredite edilerek tescillendi. Bu akreditasyon sürecinde emeği geçen tüm mensuplarımızı tebrik ediyorum” dedi.

Akreditasyon süreci hakkında bilgi veren Prof. Dr. Aksoylar, “Merkezimiz yaklaşık 4 yıl süren kapsamlı çalışmalar sonunda, Avrupa ve dünya standartlarında bir tedavi merkezi olarak kabul edilmiş ve böylelikle Türkiye’deki 110 ruhsatlı nakil merkezi ortasında JACIE tarafından akredite edilen 3’üncü merkez olmuştur. Bu akreditasyon sayesinde merkezimizde gerçekleştirilen tüm tedavi hizmetlerinin milletlerarası standartlarda olduğu belgelenmiştir” diye konuştu.

“Hem sıhhat turizmine hem iktisada katkı sağlayacak”

Prof. Dr. Aksoylar, “JACIE akreditasyonunun öncelikli hedefi; etik kurallar çerçevesinde, her biri ölümcül bir hastalığa sahip olan ve bu nedenle kök hücre nakli gereken hastalara daha uygun tıbbi tedavi ve hizmet imkanı sağlamak, ayrıyeten her biri birer istekli olan sağlıklı kök hücre vericilerinin güvenliğini azamî korumaktır. Çok sayıda hastayı kapsayan şimdiki çalışmalarda; JACIE akreditasyonu olan merkezlerde nakil olan hastaların güzelleşme oranları akreditasyonu olmayan merkezlere nazaran bariz olarak artmaktadır. Bu tescille birlikte bundan sonraki süreçlerde, Merkezimize Avrupa başta olmak üzere, dünyanın dört bir tarafından yapılan hasta müracaatlarında değerli artışlar meydana gelmesi beklenmektedir. Merkezimizin bu başarısı, Ege Üniversitesinin tanınırlığının ve memleketler arası araştırma iş birliklerinin artmasına ve ülkemizin bu alandaki kapasitesinin artırılmasına değerli katkılar sağlaması bakımından büyük kıymet arz ediyor. JACIE akreditasyonu ile Ege Üniversitesi Pediatrik Kök Hücre Nakil Merkezinin memleketler arası seviyede kabul görmesi, sıhhat alanında üniversitemizin ve ülkemizin saygınlığını artıracak ve sıhhat turizmi sayesinde de ülkemiz için değerli ekonomik kazanımlar sağlayacaktır. Tabi ki; en kıymetli çıkar, kemik iliği nakli gereken ülkemiz çocuklarına Avrupa ve dünya kalitesinde en düzgün hizmeti vermektir. Bizim çocuklarımız da dünya standartlarında tedaviyi hak etmektedir” dedi.

JACIE Nedir?

JACIE, Milletlerarası Hücresel Tedavi Birliği (ISCT) ve Avrupa Kan ve Kemik İliği Nakli Birliği (EBMT)’nin ortak ve dünyadaki tek akreditasyon organıdır. Kök Hücre Nakil Merkezlerinin yüksek kalite standartlarına ahengini mecburî kılan ve yurtdışı otoriteler tarafından yapılan kontroller sonucunda onaylanan bir süreçtir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.