DOLAR 33,0229 0.62%
EURO 35,8242 0.61%
ALTIN 2.516,18-0,49
BITCOIN 2118459-2,30%
Denizli
30°

AÇIK

13:16

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

İZMO İzmirli Minikleri Zelzele Konusunda Bilgilendirecek
  • Genel
  • İZMO İzmirli Minikleri Zelzele Konusunda Bilgilendirecek

İZMO İzmirli Minikleri Zelzele Konusunda Bilgilendirecek

ABONE OL
29 Şubat 2024 14:00
İZMO İzmirli Minikleri Zelzele Konusunda Bilgilendirecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir’deki okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine yönelik hazırlanan sarsıntı eğitimi kitabı, çocukları sarsıntı konusunda bilgilendirecek. İzmir’in sembolü olan saat kulesinin İZMO ismiyle illüstre edildiği kitapta, çocukların zelzele tecrübelerini sağlıklı yönetmesi için erken şuur ve farkındalık geliştirmesi hedefleniyor. Okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine yönelik çok taraflı bütünleştirici aktifliklerin bulunduğu kitapta, İZMO isimli kahraman üzerinden miniklere erken yaşta zelzele eğitimi verilecek.

Konuyla ilgili İzmir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü Ali Fuat Başgil Toplantı Salonunda yapılan toplantıya; Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, Dokuz Eylül Üniversitesi Coğrafya Anabilim Kolu Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Çukur, eğitim yöneticileri ve kitabın müellif grubu katıldı. İzmir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü tarafından, okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine yönelik hazırlanan ‘İZMO Zelzele Eğitimi Alıyor’ kitabıyla çocukların doğal afetlere karşı hazırlıklı olmaları amaçlanıyor.

‘Çocuk Odaklı Eğitim İçerikli Kitap’

Öğrencilerin doğal afetler konusunda bilinçlenmesi ve farkındalık sahibi olabilmesi için çalışma yaptıklarını vurgulayan Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, “Deprem gerçeği ile yaşamak yalnızca bizi değil çocuklarımızı da yakından ilgilendiren bir bahis. Biz de çocuk odaklı eğitim içerikli; zelzelenin oluşumunu, zelzele öncesinde, sarsıntı sırasında ve sonrasında ne çeşit tedbirler alınması gerektiğini anlatan bir kitap hazırlığı içerisindeyiz. İzmir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü olarak, İZMO karakteriyle çocuklarımızı zelzelenin olumsuz tesirlerinden korumak için uzmanlar eşliğinde özel olarak hazırladığımız kitapla ve muharrir takımının eforlarıyla afete hazır bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.” dedi. Kitabın yazımı öncesinde “İzmo Zelzele Eğitimi Alıyor” isimli çocuk kitabının müellif grubuna zelzele farkındalığı eğitimi verildiğini tabir eden Yahşi, öğrencilerin zelzele tecrübelerini sağlıklı yönetebilmesi, erken şuur ve farkındalık geliştirebilmesinin ehemmiyetine değindi.

‘Yazar Grubuna Zelzele Farkındalık Eğitimi’

Dokuz Eylül Üniversitesi Coğrafya Anabilim Kolu Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Çukur tarafından kitabın müellif grubuna yönelik sarsıntı farkındalığı eğitimi gerçekleştirildi. Okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine yönelik hazırlanan zelzele eğitimi kitabı, İZMO isimli kahraman üzerinden doğal afet sürecinde çocuklara fizikî ve duygusal sıhhatlerini nasıl koruyacaklarını öğretmeyi amaçlıyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.