DOLAR 33,1952 -0.11%
EURO 36,0226 -0.6%
ALTIN 2.548,96-1,98
BITCOIN 22486021,09%
Denizli
37°

AÇIK

03:51

İMSAK'A KALAN SÜRE

Kuveyt Türk ve İDDMİB ihracatı desteklemek için iş birliğine gitti
  • Ekonomi
  • Kuveyt Türk ve İDDMİB ihracatı desteklemek için iş birliğine gitti

Kuveyt Türk ve İDDMİB ihracatı desteklemek için iş birliğine gitti

ABONE OL
1 Mart 2024 09:24
Kuveyt Türk ve İDDMİB ihracatı desteklemek için iş birliğine gitti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yatırıma, üretime ve ihracata yönelik finansman dayanağını artıran Kuveyt Türk, ihracatçılara katkı sağlamak maksadıyla İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği ile iş birliği protokolü imzaladı. İş birliği kapsamında İDDMİB üyeleri, başta uygun finansman kullanımı olmak üzere birçok avantajdan yararlanabilecek.

Türkiye’nin öncü iştirak finans kuruluşu Kuveyt Türk, ihracatçı firmalara dayanağını artırarak ülkemizin cari istikrarına katkı sunuyor. Daha evvel Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB), Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) ve Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) ile gerçekleştirdiği iş birliklerine bir yenisini ekleyen Kuveyt Türk, İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) ile protokol imzaladı. İmza merasimine, Kuveyt Türk KOBİ Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Delipoyraz, İDDMİB İdare Heyeti Lideri Çetin Tecdelioğlu ve iki kurumun yöneticileri katıldı.

Yapılan iş birliği kapsamında Kuveyt Türk, İDDMİB üyesi ihracatçı firmalara, uygun kâr oranlarında finansman kullanımı ve döviz transferi, vesaik mukabili süreç, İBKB alış içeren özel indirimli dış ticaret komite paketi üzere birçok fırsat sunacak. İDDMİB üyesi ihracatçılar Kuveyt Türk Taşınabilir ve internet şubesi üzerinden havale ile EFT ve FAST süreçlerini fiyatsız ve kurulsuz halde yapabilecek. Ayrıca İDDMİB ihracatçıları, Miles & Smiles Kuveyt Türk Business kredi kartının başta yüksek Mil kazanımı ve sonradan taksitlendirme olmak üzere birçok avantajından yararlanabilecek.

“İDDMİB üyelerinin iş süreçlerini daha verimli hale getireceğiz”

Kuveyt Türk KOBİ Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Delipoyraz, imza merasiminde yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin ihracat potansiyelini artırmak, iş dünyasına takviye olmak ve iktisadımızı güçlendirmek emeliyle çeşitli kesimlerle iş birlikleri gerçekleştiriyoruz. Daha evvel DAİB, EİB ve BAİB üzere değerli ihracatçı birlikleriyle imzaladığımız protokollerle dallara özel tahliller sunduk. Bugün ise İDDMİB ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliğiyle Türkiye’nin demir ve demir dışı metaller ihracatında daha tesirli ve verimli bir finansal dayanak sunmayı, daha güçlü ve sürdürülebilir bir iktisada katkıda bulunmayı hedefliyoruz. İş birliği kapsamında, İDDMİB üyelerine sunacağımız uygun finansman kullanımı ve özel indirimli dış ticaret komite paketleri üzere avantajlarla, ihracatçılarımızın iş süreçlerini daha verimli hale getirmeyi hedefliyor ve rekabet güçlerini artırmaya katkı sunuyoruz. Ayrıyeten iş insanlarımız, Kuveyt Türk Taşınabilir ve internet şubemiz üzerinden havale ile EFT ve FAST süreçlerini fiyatsız ve kurulsuz bir biçimde yapabilecekler. İş birliğinin, Türkiye’nin global pazarda daha aktif bir biçimde yer almasına vesile olmasını diliyor, İDDMİB üyelerine ve tüm dal temsilcilerine teşekkür ediyorum” dedi.

“Protokol rekabet gücümüzü artıracak”

İDDMİB İdare Heyeti Lideri Çetin Tecdelioğlu ise yaptığı açıklamada, “Rekabetçi gücümüzü kaybettiğimizi belirttiğimiz bir devirde Kuveyt Türk ile iş birliğine giderek rekabetçi olmamızı sağlayacak bir protokol imzalamış bulunuyoruz. Protokol kapsamında sağlanacak bize özel finansman hizmetleriyle yeni açılımlar yakalayacağımıza inanıyoruz. Dünya genelinde kuvvetli bir muhabir ağına sahip olan Kuveyt Türk ile yaptığımız iş birliğinin gaye pazarlarımızda gücümüze güç katacağını düşünüyorum. İmzalamış olduğumuz protokolün ihracatçılarımıza güzel olmasını diliyorum” diye konuştu

İDDMİB üyesi ihracatçılara sunulan hizmet ve tahlillerle ilgili ayrıntılı bilgiye Kuveyt Türk’ün web sitesi kuveytturk’den ulaşılabiliyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.