DOLAR 33,0111 0.61%
EURO 35,9490 0.81%
ALTIN 2.518,18-0,42
BITCOIN 2110403-2,52%
Denizli
30°

AÇIK

13:16

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Lider Çebi, Yüzde 76 Artırım İle Personellerin Yüzünü Güldürdü
  • Gündem
  • Lider Çebi, Yüzde 76 Artırım İle Personellerin Yüzünü Güldürdü

Lider Çebi, Yüzde 76 Artırım İle Personellerin Yüzünü Güldürdü

ABONE OL
1 Mart 2024 08:48
Lider Çebi, Yüzde 76 Artırım İle Personellerin Yüzünü Güldürdü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Küçükçekmece Belediyesi ile DİSK Genel- İş Sendikası tarafından, Belediye yanı merasim alanında ‘Toplu İş Sözleşmesi’ imzalandı. Yeni iş kontratına nazaran belediye personellerinin maaşlarına yüzde 76 artırım yapılarak, özlük hakları güzelleştirildi. Çalışanlar ise, toplu iş mukavelesini alkışlarla ve halaylarla kutladı.

Küçükçekmece Belediyesi ve DİSK Genel- İş Sendikası tarafından Küçükçekmece İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketine bağlı çalışan çalışanları kapsayan Toplu İş Kontratı imzalandı. İmza merasimi; Küçükçekmece Belediye Lideri Kemal Çebi, Lider Yardımcıları, Disk- Genel İş Sendikası Lideri Remzi Çalışkan, Araştırma Daire Lideri Adil Çiftçi, 2 No’lu Şube Başkanı Ersin Korkmaz, KİTAŞ İdare Şurası Lideri Fatih Üstünbaş, sendika temsilcileri ve belediye çalışanlarının ağır iştirakiyle gerçekleştirildi.

Başkan Çebi: Biz bu kuralları israfı önleyerek, bereketli bütçelerle oluşturduk

Toplu İş Mukavelesi imza merasiminde konuşan Küçükçekmece Belediye Lideri Kemal Çebi, “Bu mukaveleyi belirlerken taleplerimizde Belediyemizin hali hazırda bulunan imkanları dahilinde günün kaidelerini dikkate alarak hem personel arkadaşlarımızı hem de belediyemizi düşünerek görüşmeler yaptık. Siyasi bir telaşımız olmadı, bunun sebebi bizim dünya görüşümüz, işçiden yana oluşumuz ve örgütlü topluma vermiş olduğumuz kıymet ve değerdir. Ülkeyi ayakta tutan temel kıymeti oluşturan işçilerdir. İşçilerimizin çalışanlarımızın mesai arkadaşlarımızın daha düzgün kaidelerde çalışabilmesine ihtimam gösteriyoruz. Fakat o âlâ kuralların da ailesine, meskenine çocuklarına yansımasını istiyoruz. Biz bu kuralları; israfı önleyerek, bereketli bütçelerle yapıyoruz. O bütçelerin eline makus niyetli beşerler ellerini sokamıyorlar. Ben çalışanlarımın işini uygun yapmasından, severek yapmasından, mutluluğundan, keyfinden besleniyorum. Benim besinim budur. Çalışanımızı mağdur etmemek için yetkili tüm müdürlerim benim yanıma tekraren geldiler. Ellerinden geleni yaptılar, biz de elimizden geleni yaptık. Helal-i beğenilen olsun. Keşke daha fazlasını yapabilseydik. Biz bu ülkenin koşullarını bilerek, bu kuralların düzelmesi için, bu ülkede herkesin eşit vatandaşlık hakkından istifade etmesi ve kimsenin ötekileştirilmemesi, ayrıştırılmaması için çaba ediyoruz. Ben herkes işine keyifli gelsin istiyorum. Tüm çalışma arkadaşlarım benim kardeşim, hepsini çok seviyorum ve çok da mutluyum. Bu memnuniyet Küçükçekmece’de yaşayan 1 milyona yakın beşere sirayet ediyor. Toplu mukavelenin tüm işçiler için iyi olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Remzi Çalışkan: Emeğimiz ve demokrasi için çabamız devam edecek

Disk Genel -İş Sendikası Genel Lideri Remzi Çalışkan ise, “Biz işçiyiz, üretiyoruz, emekçiyiz, çalışıyoruz. İnsanca yaşayacak bir fiyat talep ediyoruz. Emek en ulu pahadır. Emeğe yüzü dönük, emekten yana bedelli liderimiz Kemal Çebi ve emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu sıkıntı vakitlerde bu türlü bir tabloyu oluşturmak kolay değil. İçinde bulunduğumuz ekonomik ve siyasi bir krizin yaşandığı ülkede üzerimize düşeni yapıyoruz, hakkımızı istiyoruz. Yaptığımız kontratta herkes üzerine düşeni yaptı. Demokrasi emekçinin ekmeğidir, bunu savunmaya devam edeceğiz. Disk olarak, yalnızca günü kurtaran bir sendika olmadık. Uğraşımız; emeğimiz ve demokrasi için sürecektir” dedi.

Küçükçekmece Belediyesi ve DİSK Genel İş Sendikası tarafından imza altına alınan yeni iş kontratıyla Belediye Anonim Şirketi’ne bağlı çalışanların maaşları, özlük hakları güzelleştirilerek, yüzde 76 oranında artırım yapıldı. Ayrıyeten yapılan yeni kontrat ile enflasyon oranlarının üzerinde bir artırım uygulanmış oldu. Belediye emekçilerine verilen 25 günlük tediye, yeni kontratla 45 güne çıkarılırken, öteki tüm toplumsal haklara ise yüzde 76 oranında artırım uygulandı. Kontrata nazaran personellerin maaşlarına 6 ayda bir memur maaş artış endeksi kadar artırım yansıtılacak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.