DOLAR 33,1952 -0.11%
EURO 36,0226 -0.6%
ALTIN 2.548,96-1,98
BITCOIN 22342330,70%
Denizli
37°

AÇIK

03:51

İMSAK'A KALAN SÜRE

Turizm kesiminin öncülerinden Tatilbudur, Antalya Turizm Fuarında 2023 dönemini değerlendirdi!
  • Ekonomi
  • Turizm kesiminin öncülerinden Tatilbudur, Antalya Turizm Fuarında 2023 dönemini değerlendirdi!

Turizm kesiminin öncülerinden Tatilbudur, Antalya Turizm Fuarında 2023 dönemini değerlendirdi!

ABONE OL
1 Kasım 2023 11:00
Turizm kesiminin öncülerinden Tatilbudur, Antalya Turizm Fuarında 2023 dönemini değerlendirdi!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin 56 vilayetinde 500’den fazla acentesi ve 2.500 seyahat danışmanı ile kesimin öncülerinden olan TatilBudur;  Antalya Turizm Fuarındaki standında basın mensuplarını ağırladı. Yıllık dijital kanallarında 70 milyondan fazla  tatilseverin ziyaret ettiği TatilBudur, 2023 Turizm Dönemini değerlendirirken 2024 turizm dönemi amaçlarından de bahsetti.

Antalya Turizm Fuarı’na üçüncü sefer katıldıklarını ve aldıkları geri dönüşten hayli mutlu kaldıklarını belirten TatilBudur Satış ve Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Kemal Çubuk; fuarın, otel ve acente ekosisteminin mutabakat yaptığı bir devirde ve turizmin ülkemizdeki başşehri Antalya’da olmasının kıymetli bir iştirak avantajı sağladığını ve büyüme ivmesinin artırdığını lisana getirdi.

Sözlerine 2023 yılı turizm dal değerlendirmesi ile devam eden Mustafa Kemal Çubuk,  “TatilBudur olarak iç turizm manasında 2023 döneminin bizim için çok hoş geçtiğini söyleyebiliriz. Pandemiden bu yana dalın iç pazardaki büyümesinin üzerinde bir büyüme oranı yakalıyoruz. Hasebiyle pazar hissemizin da büyüdüğünü söylememiz gerekir.  TatilBudur olarak yaz otel sanayisinde şu anki büyüme oranımız, geçen yıldaki rezervasyonlarla kıyaslandığında yüzde 22 düzeylerinde. Tüm otel kümelerinde ise yüzde 25 düzeylerinde büyümeye sahibiz. Bir evvelki yılın oda ve rezervasyon sayısı karşılaştırdığımızda iç turizm kesiminin tek haneli oranlarda büyüdüğünü gözlemliyoruz. Tüketici her ne kadar fiyatlarla ilgili maliyet kaynaklı önemli enflasyon artışına maruz kalsa da iç turizm iştahını kaybetmedi. Artık insanların bir tatille yetinmediklerini, hatta ikinci ve üçüncü tatillerini yaptıklarını görüyoruz.” dedi.

Tüm bu dataların ve müşahedelerin sonucunda 2024 yılında iç turizmdeki büyümenin devam edeceğini ön gördüklerini vurgulayan Çubuk, “TatilBudur olarak biz de amaçlarımızı bu yılın üzerinde tutacağız. Lakin her ne kadar iç turizmdeki dinamizmin süreceğini düşünsek de dünyadaki gelişmeleri göz önünde bulundurduğumuzda herkes üzere biz de birtakım belirsizlikler gözlemliyoruz.” dedi.

Mustafa Kemal Çubuk, 30 Ekim Pazartesi günü erken rezervasyon kampanyasını başlatacaklarını duyurdu. Geçen yıl erken rezervasyon kampanyası öncesinde fiyatlardaki artışa dikkat çekerek, erken rezervasyonun kıymetini vurguladıklarını belirten Çubuk, bu sayede tüketiciler nezdinde avantaj sağladıklarını belirtti. Mustafa Kemal Çubuk, maliyetlerin hala artmaya devam ettiğini belirtirken tüketicilerin bugün satın almadıkları tatili yarın daha yüksek maliyete almak durumunda kalabileceklerini belirtti. Kredi kartlarında artan faiz oranlarıyla birlikte, tüketiciye sunulan taksitle erteleme üzere kampanyaların maliyetlerde önemli artışlar ortaya çıktığını söyleyen Çubuk, bu açıdan kış devrinin biraz yorucu geçebileceğini fakat yeniden de erken rezervasyon avantajının iç pazardaki ivmelenmeyi destekleyeceğini iddia ettiklerini kaydetti.

Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcı Barış Nefesoğlu ise yaptığı değerlendirmede; ”2021’de pandemi sonrası bilhassa hijyen ve paklık hususlarında tüketicilerde bir anksiyete artışı vardı. Bu durum genelde açık alanların tercih edilmesine neden oldu. Bugün ise tıpkı kitleye yönelik yaptığımız araştırmamızda, tüketicilerin daha çok “özgürlük ve cümbüş istiyorum”, “yemeği kendim almak istiyorum” üzere karşılıklar verdiğini gözlemledik. Beşerler tatile gideceği markada önce itimat, sonra cümbüş ve kolaylık aramaya başladılar. Biz TatilBudur olarak müşterilerimize aradıkları tatili bulabilmeleri için davet merkezlerimizden, online platformumuzda bulunan chatGPT’li sanal asistana kadar çeşitli kolaylıklar ve imkanlar sağladık. Bununla kalmayıp, herkesin tatil anlayışının farklı olduğu fikrinden yola çıkarak, hem dijital kanallarda hem de kısmen televizyon ve radyoda stratejimizi değiştirdik ve bildirilerimizi insanların muhtaçlığına ve bize ilettikleri beklentilerine  göre organize ettik. 2024 döneminde da bu çalışmalarımıza yeni projelerimizi lanse ederek devam edeceğiz” dedi.

 

TATILBUDUR.COM HAKKINDA:3073 TÜRSAB evrak numarası ile faaliyet gösteren TatilBudur seyahat acenteliği ve turizm anonim şirketi markasıdır. 1997 yılından itibaren Türk turizminde birçok unsur imza atan TatilBudur  25 yıldan fazla turizm deneyimiyle konuklarına hizmet veriyor. TatilBudur “Daha fazla tatil” sloganıyla konuklarına beklentilerinden daha fazlasını sunup, konuklarında daha fazla memnuniyet yaratmayı ve bölümün önde gelen oyuncularından biri haline gelmesi ile birlikte turizm dalında liderliği hedefliyor..

Türkiye’de turizmin en esaslı ve öncü kurumlarından biri olan TatilBudur; Tatilbudur.com, GTC, TatilBudur MİCE, ve TBC   markaları  ile Türk turizmine taraf veren şirketler  arasında yer alıyor.

Kurulduğu birinci günden beri, hizmet kalitesinden ödün vermeyen yapısı ve  müşteri memnuniyeti odaklı bakış açısı ile konukların mükemmel, renkli ve unutulmaz anılar biriktirmesine aracılık eden Tatilbudur.com;yurt içinde mutabakatlı binlerce otel ve tatil köyü, yurt dışı tıp paketleri, yurt içi kültür çeşitleri, şirketlere özel hizmetler, uçak bileti, araç kiralama üzere birçok hizmeti de konuklarına sunuyor.

Yıllık 50 milyona ulaşan ziyaret sayısıyla TATİLBUDUR.COM web sitesi; Türkiye turizminin en çok ziyaret edilen web sitelerindendir. TATİLBUDUR.COM, 0 850 333 3 333 numaralı davet merkeziyle konuklarına beklentilerinden daha kaliteli hizmeti veriyor. TATİLBUDUR.COM, Türkiye çapına yayılmış beş yüzden fazla acenteyi bulan fiziki satış ağıyla da dalın en gelişmiş oyuncularından biri..

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.