DOLAR 33,0227 0.64%
EURO 35,9365 0.9%
ALTIN 2.520,70-0,31
BITCOIN 2112944-2,58%
Denizli
30°

AÇIK

13:16

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

TÜRKİYE’DE BİR İLK YAŞANDI BAŞKENT GENÇLİK MECLİSİ TARAFINDAN UYGULANDI
  • Gündem
  • TÜRKİYE’DE BİR İLK YAŞANDI BAŞKENT GENÇLİK MECLİSİ TARAFINDAN UYGULANDI

TÜRKİYE’DE BİR İLK YAŞANDI BAŞKENT GENÇLİK MECLİSİ TARAFINDAN UYGULANDI

ABONE OL
27 Şubat 2024 16:36
TÜRKİYE’DE BİR İLK YAŞANDI BAŞKENT GENÇLİK MECLİSİ TARAFINDAN UYGULANDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başkent Gençlik Meclisi, Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis üyelerinin gruplara bakılırsa dağılımını dikkate alarak “Model Başkent” isimli simülasyonu hayata geçirdiler. Gençlerin yerel yönetime alınması amacıyla hazırlanan etkinlikte 4 farklı düşsel siyasi partiyi temsil eden 147 genç, 10 farklı komisyonda bir araya gelmiş olarak toplu ulaşımdan kent imarına, insan haklarından muhit ve sağlığa kadar

Başkent Gençlik Meclisi tarafından gençlerin mahalli karar alma süreçlerine dâhil olması için geliştirilen Yerel Diplomasi Programı kapsamında “Model Başkent” simülasyonu Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlendi.

Büyükşehir Belediyesi Meclis üye sayısı göz önünde bulundurularak açılan 4 değişik hayali siyasi partiyi temsil eden gruplar, bigün süresince 10 farklı komisyon ile Ankara’da artan göçlerin niçin olduğu sorunlara çözümler üretti.

GÖÇ OLGUSU “MODEL BAŞKENT” SİMÜLASYONUNDA

Ankara’nın son yıllarda hem iç aynı zamanda dış göç almasının neden olduğu kentsel problemlerin giderilmesi amacıyla 147 Gençlik Meclisi üyesi ‘Model Başkent’ simülasyonuyla bir araya geldi.

“Ankara’da Göç” mevzusunun masaya yatırıldığı etkinlikte muhafazakâr, liberal, milliyetçi ve toplumsal demokratlar; Gençlik Politikaları, Toplu Ulaşım, İnsan Hakları, Kent İmar ve Estetiği, Sanat-Kültür, AB ve Dış İlişkiler, Kadın Erkek Fırsat Eşitliği, Sosyal Hizmetler, Çevre, Sağlık ve İklim ile Hukuk ve Tarifeler Komisyonları altında raporlar hazırladı, kararlar aldı ve önergeler sundu.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nu dolduran gençler her bir komisyonda oluşturulan raporlara son şeklini vererek hep birlikte oyladı. En sonucunda ortaya çıkan 10 farklı rapor bir araya getirilecek ve tek bir rapor halinde karar alıcılara çözüm tutanağı olarak iletilecek.

TÜRKİYE’DE BİR İLK DAHA BAŞKENT GENÇLİK MECLİSİ TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİ

Model Başkent simülasyonu ile Türkiye’de bir ilki hayata geçirdiklerini belirten Başkent Gençlik Meclisi Başkanı Halil Ecer, “Başkent Gençlik Meclisi Ankara’da yapmış olduğu proje ve faaliyetlerle beraber Türkiye’nin gençlik politikalarına yön veriyor. 17 Şubat’ta Elvankent Aile Yaşam Merkezi’nde bir araya gelen ergenler 10 farklı komisyonda raporlar hazırladılar. Hazırlanan raporlar 18 Şubat’ta Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gruplar arası görüşmeler, komisyon raporlarının değerlendirmeleri ve oylamalarla tamamlandı. Program cevabında “Ankara 2030 Göç Politikaları Belgesi” hazırlanacak”dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.